Na susretu isusovačkih suradnika 3. prosinca 2020. iznesen je prijedlog pokretanja formacije o ignacijevskoj duhovnosti, pedagogiji, karizmi, i sl. za članove isusovačkih suradničkih zajednica i ustanova. Zajednice, udruge i kolektivi su raznoliki, s različitim brojem članova, različitim svrhama i potrebama, i na različit način su povezane s isusovcima. Neke već imaju temeljitu i sveobuhvatnu formaciju te vrste, a u nekima postoji različit interes u užem i širem krugu članstva ili kolektiva. Postavilo se, stoga, pitanje: odakle početi?
Nakon konzultacija s organizacijskim timom, kojeg su činili g. Marija Selak i g. Đurđica Blažević i patri Tomislav Špiranec, Tvrtko Barun, Tomislav Rukavina i Hrvoje Mravak, provincijal p. Dalibor Renić odlučio je da se započne s formacijom svojevrsnih koordinatora ignacijevskog identiteta unutar zajednica. Oni bi onda formativne sadržaje mogli posredovati zainteresiranom članstvu zajednica i ustanova i uvoditi ih u programe formacije koji se nude ili će se nuditi na razini naše Provincije. Koordinatori bi bili oni koji su više zainteresirani, više upućeni ili imaju više vremena. Budući da duhovnici zajednica često imaju mnoge obveze, koordinatori/ce bi bili njihovi suradnici u promicanju ignacijevske formacije i identiteta za zajednice koje ga žele.
Nakon što su se udruge i zajednice izjasnile žele li sudjelovati i izabrale predstavnike, prvi susret organiziran je online 11. ožujka 2021. Do lipnja je održano pet online susreta te jedan vikend susret u Hrvatskom Leskovcu. Na raspolaganju za individualne razgovore bio je p. Rukavina, kao supervizor, a predavanja su držali pp. Špiranec, Rukavina i Mravak. Sudjelovalo je 13 sudionika u prva tri susreta, a na vikendu njih 18, te u završna dva susreta još dvije sudionice. Došli su iz udruga Kap dobrote, Ignacije.hr, Molitvena zajednica Srce Isusovo, Marijanski zavjet za domovinu, Zajednica kršćanskog života, SKAC Split, SKAC Palma. Troškove programa podijeli su udruge, sudionici i isusovačka provincija.
Predviđeno je da ovaj projekt formacije suradnika ima više ciklusa, a da se u početnom obrađuju uvodne teme iz duhovnosti sv. Ignacija. Teme susreta su bile sljedeće: Upoznavanje, temeljna terminologija i prakse (iskustvo, egzamen, magis krug, eksperiment i kako čitati Ignacijev životopis); Ignacijev život i počeci razlučivanja, egzamen; Razlučivanje; Moj život i Duhovne vježbe: struktura, načelo i temelj, posebni ispit savjesti; Zajednički život: Uvod u konstitucije, kako birati apostolate i brinuti se za ljude (cura personalis).
U završnom vrednovanju, koje je obavljeno pismeno prije ljeta te na sastanku 16. rujna, svi sudionici su izrazili zadovoljstvo programom i žele nastavak. Neki su ubrzo uveli slične susrete unutar udruga i radnih timova u kojima djeluju. Jedna sudionica piše: „Već nakon drugog susreta osjetila se promjena u komunikaciji, ne samo medu članovima koji su se priključili nego i na sastancima s ostalim članovima [udruge], te se primjećuju bolja suradnja. Čini mi se da nas Bog zove na trajno djelovanje, širenje isusovačke duhovnosti, ne samo u našim zajednicama nego i šire. Mislim da, nakon što se utvrdimo u stečenim znanjima i iskustvima, trebamo nastaviti kao grupa dalje.“